AFŞAR İLKÖĞRETİM OKULU FORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AFŞAR İLKÖĞRETİM OKULU FORMU

AFŞAR İLKÖĞRETİM OKULU

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nasrettin Hoca

YazarMesaj
ramazan csn
Okul Forum Üyesi
Okul Forum Üyesi

Erkek
Hangi Okul : AFŞAR İLKÖĞRETİM okulu
Hobilerin : futbol
Tuttuğu Takım : Nasrettin Hoca Gsgn3

Nasrettin Hoca Empty
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca   Nasrettin Hoca Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 6:15 pm

Sünnet Nasreddin Hoca'nın evine bir gün üç molla misafirliğe gelir. Üçü de birbirinden oburdur. Hoca ne yemek çıkarırsa silip süpürürler. O kadar ki sahanlarda yemek bitince, bunu da "sünnettir" diye ekmekle iyice sıyırırlar. Bu sirada odaya Hoca'nın oğlu girer. Mollalar Hoca'yı memnun etmek için: - "Aman ne güzel çocuk. Adı ne bunun?" diye sorarlar. Hoca: - "Adı Farzdır", der. Mollalar şaşırıp birbirlerine bakarlar: - "Bu ne biçim isim Hoca Efendi?" derler. "Şimdiye kadar böyle bir isim hiç duymamıştık." Hoca hemen taşı gediğine koyar: - "Ya sünnet diyeyim de onu da mı yiyesiniz?"
ramazan csn
Okul Forum Üyesi
Okul Forum Üyesi

Erkek

Nasrettin Hoca Empty
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca   Nasrettin Hoca Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 6:15 pm

Ağaç yürümezse Nasreddin Hoca'ya yapılan sataşmalar tükenip bitmez. Akşehirliler bir gün Hoca'ya takılır ve sorarlar: - "Hocam senin evliyalar katında ulu bir kişi olduğun söylenir aslı var mıdır?" Hoca'nın böyle bir iddiası elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar: - "Her halde öyle olmalı." - "Böyle kişiler zaman zaman mucizeler göstererek bu özelliklerini herkese kanıtlar. Hoca madem kabullendin göster bir mucize de görelim!" Hoca: - "Pekala şimdi size bir numara yapalım" der.. Karşısında durmakta olan çınar ağacına; - "Ey ulu çınar çabuk yanıma gel!" der. Tabii ne gelen ağaç var ne giden. Hoca yürümeye başlar ağacın yanına varır. Akşehirliler: - "Ne oldu Hoca ağacı getiremedin, kendin oraya gittin!" diye gülünce Hoca: - "Bizde kibir yoktur, dağ yürümezse abdal yürür", der.
ramazan csn
Okul Forum Üyesi
Okul Forum Üyesi

Erkek

Nasrettin Hoca Empty
MesajKonu: Nasrettin Hoca   Nasrettin Hoca Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 6:12 pm

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

Nasrettin Hoca
1 sayfadaki 1 sayfası