AFŞAR İLKÖĞRETİM OKULU FORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AFŞAR İLKÖĞRETİM OKULU FORMU

AFŞAR İLKÖĞRETİM OKULU

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Krışık Fıkralar

YazarMesaj
ramazan csn
Okul Forum Üyesi
Okul Forum Üyesi

Erkek
Hangi Okul : AFŞAR İLKÖĞRETİM okulu
Hobilerin : futbol
Tuttuğu Takım : Krışık Fıkralar Gsgn3

Krışık Fıkralar Empty
MesajKonu: Geri: Krışık Fıkralar   Krışık Fıkralar Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 6:17 pm

Başçavuş Albayı tutuklayacakmış Albay, binbaşıya: -Yarın güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir şey değildir. Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler. Ben de orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim. Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz. O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün. Binbaşı, yüzbaşıya: -Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir olay değildir. Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir. Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır. Yüzbaşı, teğmene: -Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır. Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir. Teğmen, başçavuşa: -Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kıyafeti ile albay tutulacak. Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak. Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir. Basçavuş, askere: -Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız. Sabah hepiniz talim teçhizat ile hazır olun. Askerler kendi aralarında: -Yarın sabah bizim başçavus Albayı tutuklayacakmış.
ramazan csn
Okul Forum Üyesi
Okul Forum Üyesi

Erkek
Hangi Okul : AFŞAR İLKÖĞRETİM okulu
Hobilerin : futbol
Tuttuğu Takım : Krışık Fıkralar Gsgn3

Krışık Fıkralar Empty
MesajKonu: Krışık Fıkralar   Krışık Fıkralar Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 6:17 pm

Allah şimdi ne yapıyor? Bir gün yolda yaya giden bir bektaşinin önüne bir atlı çıktı: - "Baba" dedi, "bir müşkülüm var. Beni aydınlatır mısın?" Bektaşi yanıt verdi: - Elimden gelen bir şeyse, hay hay oğlum. - Şunu öğrenmek istiyorum: Şu anda Allah ne yapıyor? Sualin münasebetsizliğine içerleyen derviş, hiç belli etmemiş: - Yanıt veririm ama bir şartla, sen o attan in, ben bineyim. - Neden? - Böyle yüksek bir suale yüksekten yanıt vermek gerekir de ondan! Adam attan inmiş, Bektaşi binmiş. Adam: - "Hadi" demiş "söyle bakalım. Allah şimdi ne yapiyor?" Bektaşi: - "Ne yapacak" demiş, "atı senin gibi bir budalanın elinden alıp, benim gibi bir akıllıya veriyor". Ve çalakamçı uzaklaşmış.

Krışık Fıkralar
1 sayfadaki 1 sayfası